Stavební pozemek

Struhařov - Horní Podhájí, Benešov

mapa Další fotografie .....
Studie stavby domu

Celková plocha pozemků: 4 177 m2.

Charakteristika pozemku:

Pozemek ve tvaru lichoběžníku ( cca 73 x 56 m) v mírném jihozápadním svahu.

Pozemek je z hlediska územního plánu určen jako plocha pro venkovskou obytnou zónu, tzn. plocha pro bydlení a rekreaci v rodinných domech s užitkovou zahradou a drobným hospodářským zázemím.

Studie:

V současnosti je zpracována architektonická studie nadstandardního rodinného domu .

Rodinný dům je tvořen dvoupodlažní budovou se sedlovou střechou, ke které jsou přisazeny přízemní části. Dům je umístěný ve střední části parcely. Hřeben patrové části je orientovaný směrem východ – západ, ve směru vrstevnice terénu. Příjezd a vstup do domu jsou ze severní strany. K severní straně domu je přičleněna garáž pro dva vozy s volně navazujícím krytým venkovním stáním. Jižní straně domu dominuje krytá prostorná terasa, která je v jedné výškové úrovni s přízemím domu. Z této terasy je po schodech přístupná zahrada.

Stavba je členěna na více částí. Centrální část je patrová se sedlovou střechou ( sklon 25 o.). K centrální části je přisazena ze severu přízemní hmota s rovnou střechou, ve které je umístěna dvojgaráž. Z východní strany je garáž rozšířena o přístřešek na auto a sklad. Ze západní strany je k domu přisazena přízemní hmota obývacího pokoje, prádelny, a skladu. Z jižní strany přiléhá k domu přízemní hmota pracovny. Na fasádu středové části bude použita omítka světle šedé barvy. Přízemní přisazené hmoty mají fasádu z cihelných obkladových pásků. Na jižní straně je krytá terasa, ze které je přístupná zahrada domu. Okna v severní fasádě jsou malá podlouhlá. Okna na jižní fasádě jsou velkoryse otevřená do krajiny a jsou vysoká na výšku podlaží. Střechy nad pracovnou a obývacím pokojem jsou přístupné z pokojů v podkroví francouzskými okny. Na těchto střechách jsou obytné terasy. Na střeše garáže je štěrkový povrch. Sedlová střecha má krytinu z obdélníkových betonových tašek Tagelit tmavě šedé barvy. Nerezový komín teplovzdušného krbu bude přisazen k západní fasádě. Okna domu budou v dřevěných rámech světle hnědé barvy. Dveře budou plné dřevěné.

Hlavní vstup do domu je ze severní strany. Z předsíně je přístup do šatny a WC. Za předsíní následuje hala schodištěm. Z haly je možné pokračovat do tří částí domu. První část domu je orientovaná na východ a jsou zde tyto místnosti: pracovna s ložnicí, šatna, koupelna se saunou a technickou místností, garáž. Do této části je také možný přístup samostatným bočním vchodem nebo přes garáž. Druhou částí je část společenská – jídelna, kuchyně se spíží a prádelnou, obývací pokoj. Kuchyně je přístupná také vlastním vchodem přes menší předsíň. Po schodišti je z haly přístupná klidová část se čtyřmi ložnicemi, dvěma šatnami a dvěma koupelnami.

Lokalita:

Vlastní pozemek se nachází ve velmi hezkém prostředí, na okrají zástavby, s velmi hezkým panoramatickým výhledem do okolí.

Dolní Podhájí je malá obec ležící cca 5 km jihovýchodně od Benešova patřící správního území obce Struhařov. Tato lokalita volně navazuje na město Benešov, kde je k dispozici veškerá občanská vybavenost.

Nedaleko se nachází hřebčín a hotel Pecínov. Chovají se zde, jako na jedném z mála míst v Čechách, fríští koně. Na Pecínově je možnost individuálních vyjížděk i odborné výuky jízdy na těchto koních. Dále jsou k dispozici tenisové kurty s umělým povrchem, venkovní bazén, trasy pro pěší turistiku, střelba na asfaltové terče, golf, fitness centrum, turbo solárium, infra sauna.

V okolí se nachází další zajímavosti jako např. zámek Jemniště a Konopiště, hrad Český Štenberk a vrch Blaník.

Inž. sítě: Na pozemku je nově vybudována přípojka elektřiny. Kapacita rozvodné sítě je dostatečná pro plně elektrifikovaný dům.
Pro tuto lokalitu byl vybudován nový vodovod.
Cena:
950,- Kč za m2

Zaujala Vás tato nabídka, potřebujete další informace? Napište nám na info@realityetc.cz nebo použijte tento formulář.