Luxusní rezidence

Jahodová ul., Horní Jirčany

Jesenice, Praha - západ

Pohled na dum Další fotografie .....
Plány podlažíCelková plocha pozemku: 1 662 m2

Charakteristika objektu:
Velkoryse pojatý dům (zast. plocha 396 m2, podl. plocha cca 600 m2) byl postaven v roce 1999. Obsahuje dvě bytové jednotky, bazén, dvojgaráž, bazén, dvojgaráž. Vlastní dům má zastavěnou plochu 396 m2, je z 1/3 podsklepen a má dvě nadzemní podlaží - přízemí (s výškou místností 260 – 290 cm) a obytné podkroví.
Popis jednotlivých podlaží: Suterén: (podlahová plocha: cca 49 m 2 )
Nachází se zde 3 místnosti, které mají keramickou dlažbu jako podlahou krytinu
 • technická místnost sloužící jako kotelna a prádelna. Je zde přípojka na automatickou pračku.
 • dvě místnosti - sklady
Další úložné prostory jsou i pod schodištěm ve sklepě.

Přízemí: (podlahová plocha: cca 335 m 2 )
Zde je hlavní vstup do domu (u něhož je samostatné malé WC s umývadlem), vstupní veranda, chodba se schodištěm. Z chodby je možno vstoupit prosklenými dveřmi do jídelny (okna na SZ) a kuchyně (okna na JV) se spíží. Z kuchyně je možno přímo vyjít na terasu .
Vybavení kuchyně v 1. NP: kuchyňská linka, sklokeramická deska, digestoř, nerezový dřez, myčka, trouba, dvoukompresorová chladnička s mrazákem Westfrost.
Obývací pokoj ( cca 50 m2) je opticky propojen s jídelnou a jeho výrazným prvkem je krb. Okna jsou orientována na jih a je rovněž možný vstup na terasu a dále na pozemek.
Dalšími dveřmi je možné projít z obývacího pokoje do bazénové haly (66m2). Bazén je krytý a vytápěný solárními kolektory (solární kolektory jsou zapojené tak, že přednostně připravují teplou vodu pro dům, přebytek tepla z solárních kolektorů vyhřívá bazén). Bazén je oválný a má rozměry 700x350x160 cm a je vybaven protiproudem.
V další části přízemí je ložnice, jejíž interiér je zajímavé kombinaci režného zdiva a dřeva. Naproti ložnici je koupelna, v níž je vana, masážní sprchový kout, sauna, umývadlo, WC, bidet a pisoár (zařizovací předměty Vileroy Boch a Hüppe, baterie Hansa).
Poslední místností v přízemí je herna, kde je v současné době umístěn kulečníkový stůl, šipky a je zde možné příjemně posedět i ve větší společnosti. Rovněž z herny je přímý výstup na terasu a pozemek.
V 1.NP se dále nachází veliká dvojgaráž o rozměrech 7x6 m a další místnost sloužící jako sklad.
Podlahové krytiny:
 • dlažba: vstup, WC, kuchyně, spíž, jídelna, bazénová hala, chodba, koupelna, částečně herna
 • dubové parkety: obývací pokoj, ložnice
 • přírodní žula: terasa
Schodiště ze sklepa do 1.NP je betonové s povrchem tvořeným keramickou dlažbou. Schodiště z 1.NP do 2.NP je rovněž betonové, obložené dubovými fošnami a opatřené dubovým zábradlím.

Podkroví: (podlahová plocha: cca 210 m 2 )
Zde se nachází 6 pokojů s kobercovými podl. krytinami. Jeden z těchto pokojů (hostinský) má vlastní umývadlo a sprchový kout. Dále jsou zde dvě koupelny (dlažba). Jedna koupelna má vanu, dvě umývadla, WC, bidet a šatnu. Druhá koupelna má sprchový kout, WC a umývadlo.
Tato koupelna je součástí samostatné bytové jednotky (pod samostatným uzavřením), ve které se nachází dva pokoje (24 a 36 m2), kuchyň (11 m2), chodba a koupelna.
Vybavení kuchyně v 2. NP: kuchyňská linka s nerezovým dřezem doplněná kombinovaným sporákem.
Dále je zde v 2. NP terasa, na kterou je přístup ze dvou pokojů nebo z chodby. Terasu je možné na zimu uzavřít skládacími dveřmi a využívat ji jako zimní zahradu. Chodba před vstupem na krytou terasu v 2. NP slouží jako fitness (posilovací stroj zůstává v domě).
Vedlejší stavby:
Letní chata celodřevěné konstrukce o zastavěné ploše 36 m2 (6x6m), která je rozdělena na dvě místnosti a krytou část. V jedné místnosti je letní kuchyňka. V druhé místnosti je WC s umývadlem. Letní chata a její okolí slouží jako posezení při grilování, může sloužit i pro přespání hostů, kteří zde mají absolutní soukromí.
V hospodářské části pozemku je skleník a zahradní domek na nářadí.
V technické části pozemku je další dřevěný zahradní domek a vedle garáže se nachází dřevěný přístřešek na auto a přívěsný vozík.
Pozemky:
Dům se nachází na parcele o celkové výměře necelých 1 800 m2. Zahrada má parkovou úpravu a je opticky rozdělená na část rekreační, hospodářskou a technickou.
Vstup na pozemek umožnují jak malá vrátka s domácím telefonem, tak velká elektricky ovládaná pojezdová vrata před dvojgaráží. Další možností jsou boční vrátka a dvoukřídlá vrata u letní chaty umožňující možný průjezd autem. Do ulice Jahodová je plot z bílých vyspárovaných cihel v kombinaci se dřevem v barvě střešní krytiny.
Vzhledem k tomu, že zeleň na parcele je stará přibližně 10 let, stromy a keře jsou vzrostlé, zajišťují tak absolutní soukromí pro obyvatele domu nacházející se na pozemku.
 • V rekreační části zahrady, která obklopuje letní chatu, je udržovaný trávník, osázený mnohými druhy listnatých a jehličnatých dřevin a květin.
 • V hospodářské části rostou mnoho ovocných stromů a keřů (meruňky, nektarinka, hrušeň, jabloně, třešeň, višeň, slivoně, keře rybízu, angreštu, malin, ostružin, bílé a červené víno).
 • Technická část pozemku se nachází u vjezdu, před dvojgaráží a jejím okolí. Tato část je opatřena zámkovou dlažbou, je zde možné parkování několika aut.
Vybavení domu,
inž. sítě
a
vytápění:
 • Elektřina: 220/380 V
 • Voda: obecní vodovod
 • Kanalizace: obecní kanalizace
 • Topení: plynový kotel VAILANT (koupelny mají podlahové vytápění)
 • Příprava TUV: plynem v kombinaci se slunečními kolektory
 • Vytápění bazénu: sluneční kolektory
Střešní krytina - betonová taška KM Beta, tmavě červená – je použita na celém domě, na letní chatě a na zahradním domku. Okapy a svody jsou provedeny v mědi. Okna jsou plastová bílé barvy.
Okolo základů celého domu jakož i pod sklepem je rozveden drenážní systém, který odvádí spodní vodu do zvláštní jímky vybavené čerpadlem. Tato voda je využívána pro zalévání a zavlažování zahrady.
Lokalita:
Nemovitosti se nachází v katastrálním území Horní Jirčany v lokalitě zvané Za hornojirčanskými chalupami. Tato lokalita začala vznikat v druhé polovině 90. let na rozsáhlém území navazujícím mezi původní obytnou zástavbou a lesem. Sousedství lesa a to, že se jedná o uzavřenou neprůjezdnou oblast, se společně s dobrou dostupností Prahy staly důvodem pro to, aby se toto místo stalo velmi atraktivním a ceněným.
Horní Jirčany se rozprostírají na jižním okraji Prahy (5 km od hranice Prahy, 21 km z centra města). Administrativně náleží k obci Jesenice ( vzdálené 2 km), kde je veškerá občanská vybavenost (škola, školka, obchody, lékař, atd...). Obec v současnosti prochází dynamickým rozvojem. Obyvatelé můžou využívat nejen vlastní dopravu, ale i často jezdící PID s napojením na metro Budějovická. Celá tato lokalita se stává oblíbenou rezidenční destinací pro ty, kteří hledají příjemné životní prostředí spojené s přírodou a přitom ležící nedaleko Prahy.
Cena:
16.600.000,- Kč

Zaujala Vás tato nabídka, potřebujete další informace? Napište nám na info@realityetc.cz nebo použijte tento formulář.